Rendereléshez PC config

Rendereléshez PC config

HozzászólásSzerző: Gus-T » 2015.11.03. 16:25

SZiasztok.

Lehet hogy off topik:) de muszáj megkérdeznem.

Szeretnék egy jó kis vasat C4d-hez is. Egyébként munkagép amin időnként játszanék is..
- Abobe, corel, rip, ééés C4D.

az előző gépem:

- Asus Sabertooth P67 rev3
- i7 -2600k 3.4GHz
- 4x4 GB Corsair vengeance ddr3
- samsung ssd 830 256GB
- EVGA GTX 580 3GBram
- Corsair TX 850 táp
- Win 7 prof 64bit

egész szépen muzsikált, de épp gépcserés támadás van a cégnél (forgózás) és nekem lehet új gépem. a keret kb: 4-500e +

A fent géphez képest szeretnék javulást elérni a renderidőben. és nem igazán szeretnék Quatro, firepro, tesla kártyát,
cserébe:
- EVGA v. Palit 980ti 6GB-vel lehet hogy gyorsabb lenne?
- i7-el (de melyik tokozás)
- DDR3 v. DDR4 egyáltalán számít-e akkorát mint az árkülönbség...
- alaplap chipset, hogy melyik számíthat-e...

Szóval egy config ügyében gondoltam megpróbálkozom, hátha tudtok segíteni.

köszönettel a lehetőségért. (persze amint beindultok, én biz isten fogok kérdezni renderbeállításokkal kapcsolatban is, mert van mit:)

addig is legutóbbi munkám... (szám-szerint a 3. c4d projekt-em) azelőtt csak ps, és corel) ill mégse:( (Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation.)
Gus-T
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.11.03. 16:02


Re: Rendereléshez PC config

HozzászólásSzerző: Zolee08 » 2015.11.06. 05:29

Üdv! Mivel renderelsz? CPU vagy VGA? Ha cpu és jelentős teljesítmény növekedést szeretnél elérni, ajánlom az intel xeon-t (6 vagy 8 magos változat), ha viszont GPU-val, akkor pedig egy GTX 980 Ti. Persze ezek nem olcsó tételek plusz a processzorhoz kell neked egy alaplap, és ha gondolod akkor azért 32gb ram se árt. Csak az a baj, hogy amit írtál az alapjába véve erős konfig, hogy jelentős javulást szeretnél elérni ezeket lenne érdemes belerakni. Csak nem hiszem hogy kijössz 500k-ból :D
Avatar
Zolee08
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.10.27. 19:17


Re: Rendereléshez PC config

HozzászólásSzerző: Zolee08 » 2015.11.06. 06:25

U.i: A Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation probléma megoldva, feltöltheted a projektet :)
Avatar
Zolee08
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.10.27. 19:17




Vissza: Renderelés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron